YvonneHomeDesign "Otthonunk Önmagunk tükörképe"

Gipszkarton fürdőszobába


A fürdőszobákba, valamint minden vizes helységbe impregnált gipszkartont alkalmazunk, ezekben ugyanis vízfelvételt gátló adalékanyagok vannak

Néhány dologgal tisztába kell lennünk, mielőtt felrakjuk a gipszkartont:


- Ha csempe kerül a falra, két rétek gipszkartonra lesz szükség. Fontos, hogy a felső rétek impregnált legyen, RBI vagy RFI típusú.

Ha nagy kihasználtságú a fürdőszoba, keressük az olyan impregnált gipszkartonokat, amelyek akár 80%-os páratatalommal bírnak.

- Időtállóságuk függ a gyakori szellőztetéstől. Fürdés, zuhanyzás után ne feledkezzünk meg a megfelelő légcseréről!

- A gipszkartonfalakat védeni kell a csapó víz, valamint a pangó nedvesség ellen. Ehhez a kent szigetelést, a csempézést és a megfelelő festékeket javasoljuk.

- Mosdókagylók, falon függő bidék fokozott terhelés miatt különleges tartóállványokkal szerelhetők fel a falra.

- A gipszkartonfelület impregnált,NEM pedig VÍZÁLLÓ. Ezért a vizes helységekben a folyékony fólia és a hajlaterősítő szalag alkalmazása elengedhetetlen.

Önterülő műgyanta: jót, egyszerűen


Az önterülő műgyanta padlót szokás még ipari vagy öntött padlóként is emlegetni, nem véletlenül. A műgyantát ugyanis folyékony állapotban, öntéssel terítik rá az előkészített, burkolandó aljzatra. A műgyanta saját súlyának köszönhetően egyenletesen elterül a burkolandó felületen, aminek eredményeképpen egy tökéletesen sima, egyenletes és fugamentes sík padló jön létre, mely ideális és esztétikus választás nem csak ipari és kereskedelmi célú létesítményekben, de közintézményekben is.


A műgyanta előnyei

  • Jó kopásállóság
  • Könnyű tisztíthatóság
  • Egyedi és megismételhetetlen burkolat kialakításának lehetősége fényes, matt, durva vagy tükör felülettel
  • Végtelen színkombináció
  • Bármikor megújítható, felújítható, átszínezhető
  • Bukolatváltóknak jó hír, hogy a műgyantát a már meglévő felületre is fel lehet vinni, így nem kell számolni a bontás költségével és járulékos kellemetlenségeivel
  • Szagtalan, antiallergén, káros anyagoktól mentes
  • Hővezető képessége és 2-5 mm-es vastagsága miatt padlófűtésbarát
  • Legnagyobb előnye a tísztíthatóság

Munkalapok természetes kőből


A kőből készült munkalapoknak két csoportja van: a puha kő (márvány, mészkő, pala) és a kemény kő (gránit, granulit). A két csoport közötti különbség a kőzet keménységi fokában rejlik, ami egyben az igénybevehetőséget is meghatározza. 


A márvány könnyen karcolódik, ezzel szemben a gránitból készült munkalapok tökéletesen karc- és vágásállóak. A természetes kőből készült munkalapok tökéletesen vízállóak. A mosogató és a főzőlap kivágásainak tömítése ennek ellenére elengedhetetlen. (A beszivárgott víz a kivágás alatti szekrényrészeket károsíthatja).


A gránit munkalapok fényűző megjelenést kölcsönöznek a konyhának. A puhább márvánnyal és mészkővel ellentétben a gránit hőálló és keményebb az acélnál. Különböző színváltozatokban kapható. A felületekre került zsírt, olajat, vagy savtartalmú élelmiszereket ennek ellenére haladéktalanul el kell távolítani.

Ezen munkalapok rendelése, beépítése különleges szaktudást igényel. Fontos a munkalap hosszát, szögeit, kivágásait miliméteres pontossággal meghatározni. 


A színekről


A fehér a tisztaság színe. Főleg fürdőszobában, vizes helyiségekben vehetjük hasznát. Mellőzzük a kiterjedt fehér felületeket, bár sokat oldhatunk a fehér szigorán. A fehér sötétebb, szűkös helyiségekben előnyös, mert optikailag tágítja a teret. Aki szereti a világos színeket, használjon bézs árnyalatokat, sokkal otthonosabb érzetet adnak, ugyanolyan alkalmazkodó típus, mint a fehér.


A citromsárga figyelemfelkeltő, harsogó, érdemes takarékosan bánni vele.Élénkítő hatását főleg a konyhában, az étkezőben, vagy a fürdőszobában érdemes használni, de csak kiegészítő színkét alkalmazzuk. A sárga élénkítő hatását a dolgozó- és tanulószobákban is ki lehet próbálni, nem ajánljuk viszont babák, örökmozgó gyerekek szobájába. Sötét helyiségekben kifejezetten jó.


A narancssárga beragyogja a szobát. Meleg színárnyalat, barátságos, otthonos hangulatot áraszt. Ideális szín háloszobában és konyhában egy-egy kisebb falrészleten.


A vörös az érzelmek színe. Energikussá tesz, felpezsdít minket. Ingerlékenységre hajlamosít, felpörgeti a pulzust, serkenti a vérnyomást. Ha vörös falszínt választunk, mértéktartóan használjuk.


A kéknek sok szerethető árnyalata van. A kék nyugtatólag hat ránk. Nem túl gyakori falszín, mivel hűvös, deprimáló hatású és kevésbé alkalmazkodó. Az étkezőben mellőzzük a kék színt étvágycsökkentő hatása miatt. Hálószobában, olvasószobában ideális.


A zöld vitalizál és nyugtatólag hat egyszerre. Meleg hideg árnyalatokban egyaránt kikeverhető, szinte minden helyiségben alkalmazhatjuk. 


Ritkán találkozunk fekete falakkal a lakásban. A fekete az elmélyültség színe, ezért olyan helyiségbe való, ahol koncentrációt igénylő feladatokat, alkotómunkát végeznek. Mértéktartóan bánnyunk vele, nyomasztó hatású lehet.